W&L Generals Composite Schedule

October 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
29
at Huntingdon Montgomery C.C. Intercollegiate
30
at Ohio Wesleyan Gordin Collegiate Classic
1
at Ohio Wesleyan Gordin Collegiate Classic
2
vs Randolph-Macon
7:00 PM
3
4
5
vs Greater Louisville Classic (8K)
12:00 PM

vs Roanoke
11:00 AM

vs Emory & Henry
12:00 PM

vs Randolph
1:00 PM

vs Emory & Henry
3:00 PM

6
7
at Carnegie Mellon Tartan Invitational
8
at Carnegie Mellon Tartan Invitational

at Emory & Henry
7:00 PM
9
at Randolph
6:00 PM

at Ferrum
7:00 PM

at Ferrum
7:00 PM
10
11
vs Royals Cross Country Challenge
4:30 PM

Washington and Lee
at Mary Washington
6:00 PM

Washington and Lee
at Mary Washington
6:00 PM
12
vs ODAC Relays
12:00 PM

vs ODAC Relays
12:00 PM

at Eastern Mennonite
1:00 PM

vs Southern Virginia
@ St. Mary's City, Md.
1:00 PM

at St. Mary's (Md.)
3:00 PM

at Sweet Briar
4:00 PM
13
at VSGA Intercollegiate (Individuals Only)
14
at VSGA Intercollegiate (Individuals Only)
15
vs Guilford
4:00 PM
16
vs Lynchburg
3:00 PM
17
18
19
vs Inter-Regional Rumble (8K)
10:30 AM

at Gettysburg Invitational (8K)
10:30 AM

at Rowan Regional Border Battle
11:00 AM

at Gettysburg Invitational
11:00 AM

Washington College
vs Washington and Lee
1:00 PM

Centre
vs Washington and Lee
1:00 PM

Washington College
vs Washington and Lee
1:00 PM

Centre
vs Washington and Lee
1:00 PM

at Virginia Wesleyan
11:00 AM

at Virginia Wesleyan
1:00 PM

at Emory & Henry
1:00 PM

vs Hollins
@ Virginia Beach, Va.
1:15 PM

at Virginia Wesleyan
4:30 PM

at Virginia Wesleyan
7:00 PM
20
21
22
at Eastern Mennonite
7:00 PM
23
vs Roanoke
3:00 PM

vs Lynchburg
7:00 PM

at Roanoke
7:00 PM
24
25
26
Washington and Lee
at Randolph-Macon
1:00 PM

Washington and Lee
at Randolph-Macon
1:00 PM

vs York (Pa.)
@ Newport News, Va.
11:00 AM

vs Randolph
12:00 PM

at Christopher Newport
1:00 PM

vs Bridgewater
1:00 PM

vs Randolph-Macon
2:00 PM

vs Guilford
3:00 PM
27
28
at Guilford O'Briant-Jensen Memorial
29
at Guilford O'Briant-Jensen Memorial


at Eastern Mennonite
7:00 PM
30
vs Shenandoah
3:30 PM

at Shenandoah
7:00 PM
31
1
vs Berry
@ Atlanta, Ga.
4:00 PM
2
vs ODAC Championship (8K)
11:00 AM

vs ODAC Championship
12:00 PM

vs Birmingham-Southern
@ Atlanta, Ga.
10:00 AM

vs Bridgewater
1:00 PM

at Randolph-Macon
1:00 PM

at Bridgewater
1:00 PM

at Emory
3:00 PM