Licensed to Marymount University       HY-TEK's Meet Manager 1/24/2009 06:01 PM
                   Marymount v. Washington & Lee - 1/24/2009                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Washington and Lee University  'A'                 NT    1:53.71   11  
     1) Strachan, Lindsey A             2) Bazzel, Lynn                   
     3) Miata, Julianne M               4) Simpson, Sarah                 
       28.87    31.97    27.90    24.97                                    
  2 1-2 Marymount University  'A'                          NT    1:56.07    4  
     1) Tinsman, Angie                  2) Smith, Ashley                  
     3) Bekampis, Alex                  4) Sperling, Amanda               
       29.68    32.47    28.49    25.43                                    
  3 1-3 Washington and Lee University  'B'                 NT    1:56.61    2  
     1) Weinstein, Brielle              2) Worsham, Jenna                 
     3) Salvati, Katie                  4) Hayden, Tess                   
       30.36    32.83    28.03    25.39                                    
  4 1-4 Marymount University  'B'                          NT    1:59.56  
     1) Greenspan, Emily                2) Schumaker, Rachel              
     3) Martocci, Katie                 4) Morch, Meghan                  
       32.00    32.81    29.19    25.56                                    
  5 1-5 Washington and Lee University  'C'                 NT    2:09.70  
     1) Pinney, Ryan                    2) Schwartz, Erin                 
     3) Gibbs, Kate                     4) Guynn, Rebecca                 
       37.03    33.86    31.86    26.95                                    
  6 1-6 Marymount University  'C'                          NT    2:09.80  
     1) Sava, Margaret                  2) D'Abraccio, Jessica            
     3) Mercuro, Ali                    4) Dunleavy, Michelle             
       32.08    38.14    31.42    28.16                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Washington and Lee University  'A'                 NT    1:42.45   11  
     1) Tatman, Brett A 21              2) Childers, Ian I                
     3) Stirling, Jeffrey               4) Giesen, Jonathan G             
       26.95    28.54    23.56    23.40                                    
  2 1-2 Washington and Lee University  'B'                 NT    1:43.80    4  
     1) Diebold, Chris M 22             2) Hanson, Ryan A                 
     3) Stirling, Brian                 4) Austin, Dan B                  
       26.06    30.88    23.34    23.52                                    
  3 1-3 Washington and Lee University  'C'                 NT    1:45.20    2  
     1) McErlean, Kevin                 2) Dexter, Ian                    
     3) Terry, Dorsey B                 4) Hartman, Ryan                  
       28.84    28.63    24.60    23.13                                    
  4 1-4 Marymount University  'A'                          NT    1:45.45  
     1) Sakell, Willie                  2) Hay, Jason                     
     3) Morch, Bryan                    4) Kilmon, Ryan                   
       29.02    28.49    24.82    23.12                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Starnes, Lauren          W&L                       NT   11:10.16    9  
      30.44   33.48   33.39   33.13   33.67   33.53   34.11   33.60
      33.79   33.88   33.47   33.97   33.68   33.78   33.94   33.89
      33.85   33.78   33.70   33.08                                
  2 1-2 Mahoney, Susan E         W&L                       NT   11:18.08    4  
      31.36   33.47   34.01   34.30   34.33   34.49   34.35   34.21
      34.49   34.34   34.01   34.28   34.67   34.19   34.25   34.31
      33.62   33.75   33.20   32.45                                
  3 1-3 Labriola, Kelly          Saints                    NT   11:32.62    3  
      31.64   33.47   33.81   34.41   34.39   34.31   34.68   34.37
      34.66   34.42   34.46   34.37   35.06   35.27   35.20   35.75
      35.67   35.09   34.85   36.74                                
  4 1-4 Hallberg, Nicole         Saints                    NT   11:36.74    2  
      30.93   33.94   34.24   34.36   34.64   34.52   34.72   34.97
      35.08   35.04   35.64   35.64   35.85   35.80   35.63   35.60
      35.49   35.07   35.25   34.33                                
  5 1-5 Yoskoski, Sara           Saints                    NT   11:38.75    1  
      30.78   33.83   34.46   34.60   34.79   35.00   35.32   35.18
      34.80   35.54   35.34   35.60   35.27   35.51   35.73   35.49
      35.39   35.55   36.17   34.40                                
  6 1-6 Hudak, Joan              W&L                       NT   11:56.69  
      32.52   34.61   35.31   35.11   35.87   35.03   35.78   36.35
      37.02   36.85   36.02   36.62   35.85   35.91   36.29   36.55
      36.29   36.81   36.20   35.70                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Absher, Benjamin         W&L                       NT   10:21.45    9  
      28.18   30.48   31.03   31.09   30.86   31.09   31.13   30.99
      30.90   31.36   31.34   31.50   31.35   31.78   31.77   31.65
      31.52   31.41   31.49   30.53                                
  2 1-2 Cullo, Francis           W&L                       NT   10:23.82    4  
      28.52   31.19   31.31   31.07   31.66   31.44   31.76   31.82
      31.60   32.14   31.40   31.76   31.42   31.37   31.37   31.18
      31.65   30.81   30.93   29.42                                
  3 1-3 Neiman, Rett             Saints                    NT   10:52.75    3  
      27.83   30.54   31.98   32.65   33.08   33.17   33.31   32.94
      33.11   33.53   33.15   33.24   33.32   33.19   33.13   33.25
      33.33   33.27   33.24   31.49                                
  4 1-4 Martocci, Joe            Saints                    NT   11:01.63    2  
      29.60   32.44   33.00   33.20   33.02   33.17   33.70   33.38
      33.96   33.63   33.16   33.70   33.63   33.27   33.43   33.56
      33.66   33.43   32.78   31.91                                
  5 1-5 Colicchio, Tom M         W&L                       NT   11:26.94    1  
      29.63   32.75   33.97   33.96   34.86   34.78   35.31   35.43
      35.73   35.71   34.66   34.99   34.88   35.13   35.16   34.44
      34.51   34.37   34.14   32.53                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Hayden, Tess             W&L                       NT    2:01.94    9  
      28.81   30.79   31.12   31.22                                
  2 1-2 Campbell, Emily          Saints                    NT    2:02.58    4  
      28.92   31.13   31.93   30.60                                
  3 1-3 Simpson, Sarah           W&L                       NT    2:02.61    3  
      29.01   30.79   31.62   31.19                                
  4 1-4 Smith, Jackie            W&L                       NT    2:06.84    2  
      29.47   32.05   32.75   32.57                                
  5 1-5 Greenspan, Emily         Saints                    NT    2:08.80    1  
      28.93   32.31   33.39   34.17                                
  6 1-6 Pantoja, Emily           Saints                    NT    2:17.88  
      31.55   34.84   36.15   35.34                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Stirling, Brian          W&L                       NT    1:50.00    9  
      25.49   28.02   28.01   28.48                                
  2 1-2 Hartman, Ryan            W&L                       NT    1:50.92    4  
      25.55   27.97   28.41   28.99                                
  3 1-3 Tinsman, Brian           Saints                    NT    1:52.36    3  
      25.69   28.88   29.17   28.62                                
  4 1-4 Anderson, Matt        22 W&L                       NT    1:53.88    2  
      26.62   28.56   29.23   29.47                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Macedonia, Anna          Saints                    NT    1:01.38    9  
  2 1-2 Cassada, Jocelyn         W&L                       NT    1:03.06    4  
  3 1-3 Tinsman, Angie           Saints                    NT    1:03.96    3  
  4 1-4 Salvati, Katie           W&L                       NT    1:04.36    2  
  5 1-5 Weinstein, Brielle       W&L                       NT    1:04.76    1  
  6 1-6 Sava, Margaret           Saints                    NT    1:06.84  
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Diebold, Chris M      22 W&L                       NT      55.84    9  
  2 1-2 Kilmon, Ryan             Saints                    NT    1:01.10    4  
  3 1-3 Sakell, Willie           Saints                    NT    1:01.89    3  
  4 1-4 McErlean, Kevin          W&L                       NT    1:02.02    2  
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bazzel, Lynn             W&L                       NT    1:10.19    9  
  2 1-2 Smith, Ashley            Saints                    NT    1:10.65    4  
  3 1-3 Worsham, Jenna           W&L                       NT    1:11.85    3  
  4 1-4 Schumaker, Rachel        Saints                    NT    1:14.08    2  
  5 1-5 Schwartz, Erin           W&L                       NT    1:15.85    1  
  6 1-6 D'Abraccio, Jessica      Saints                    NT    1:21.92  
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Stagg, Winston W         W&L                       NT    1:02.53    9  
      29.30   33.23                                                
  2 1-2 Childers, Ian I          W&L                       NT    1:02.67    4  
      29.88   32.79                                                
  3 1-3 Hay, Jason               Saints                    NT    1:05.22    3  
      29.99   35.23                                                
  4 1-4 Hanson, Ryan A           W&L                       NT    1:06.91    2  
      31.04   35.87                                                
  5 1-5 Martinelli, Danny        Saints                    NT    1:14.29    1  
      34.81   39.48                                                
  6 1-6 Shafstall, Mark          Saints                    NT    1:14.83  
      35.41   39.42                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Strachan, Lindsey A      W&L                       NT    2:18.97    9  
      30.75   35.08   36.13   37.01                                
  2 1-2 Martocci, Katie          Saints                    NT    2:25.97    4  
      31.97   36.74   38.04   39.22                                
  3 1-3 Gibbs, Kate              W&L                       NT    2:28.61    3  
      33.79   38.75   37.86   38.21                                
  4 1-4 Bekampis, Alex           Saints                    NT    2:28.81    2  
      32.17   37.04   39.76   39.84                                
  5 1-5 Hallberg, Nicole         Saints                    NT    2:38.67    1  
      33.61   39.70   42.54   42.82                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Wilder, Brandon L        W&L                       NT    2:02.91    9  
      26.89   30.80   32.58   32.64                                
  2 1-2 Stirling, Jeffrey        W&L                       NT    2:02.96    4  
      26.90   30.86   31.71   33.49                                
  3 1-3 Morch, Bryan             Saints                    NT    2:05.77    3  
      28.22   31.74   32.88   32.93                                
  4 1-4 Smith, Camden            W&L                       NT    2:08.34    2  
      26.39   30.89   33.89   37.17                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Fredericks, Dana         W&L                       NT      25.69    9  
  2 1-2 Sperling, Amanda         Saints                    NT      25.81    4  
  3 1-3 Campbell, Emily          Saints                    NT      25.93    3  
  4 1-4 Miata, Julianne M        W&L                       NT      26.15    2  
  5 1-5 Morch, Meghan            Saints                    NT      26.59    1  
  6 1-6 Guynn, Rebecca           W&L                       NT      27.48  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Murtha, Greg             Saints                    NT      22.29    9  
  2 1-2 Crook, Paul D         22 W&L                       NT      22.46    4  
  3 1-3 Dexter, Ian              W&L                       NT      22.51    3  
  4 1-4 Tatman, Brett A       21 W&L                       NT      22.55    2  
  5 1-5 Tinsman, Brian           Saints                    NT      23.91    1  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Campbell, Emily          Saints                    NT      56.18    9  
      27.18   29.00                                                
  2 1-2 Worsham, Jenna           W&L                       NT      56.58    4  
      27.26   29.32                                                
  3 1-3 Simpson, Sarah           W&L                       NT      56.63    3  
      27.37   29.26                                                
  4 1-4 Sperling, Amanda         Saints                    NT      56.68    2  
      27.62   29.06                                                
  5 1-5 Smith, Jackie            W&L                       NT    1:00.44    1  
      28.87   31.57                                                
  6 1-6 Sava, Margaret           Saints                    NT    1:00.54  
      29.09   31.45                                                
 -- 2- Wooddell, Samantha        Saints                    NT   X1:02.00  
 -- 2- Pantoja, Emily            Saints                    NT   X1:02.34  
 -- 2- Dunleavy, Michelle        Saints                    NT   X1:06.88  
 -- 2- Pinney, Ryan              W&L                       NT   X1:12.58  
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Murtha, Greg             Saints                    NT      49.63    9  
  2 1-2 Dexter, Ian              W&L                       NT      50.59    4  
  3 1-3 Tinsman, Brian           Saints                    NT      50.77    3  
 -- 1- Anderson, Matt         22 W&L                       NT     X51.22  
 -- 1- Hartman, Ryan             W&L                       NT     X51.54  
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Strachan, Lindsey A      W&L                       NT    2:10.12    9  
      31.14   32.95   32.69   33.34                                
  2 1-2 Macedonia, Anna          Saints                    NT    2:15.80    4  
      30.66   33.29   34.89   36.96                                
  3 1-3 Salvati, Katie           W&L                       NT    2:16.28    3  
      32.14   34.19   35.00   34.95                                
  4 1-4 Hayden, Tess             W&L                       NT    2:18.06    2  
      32.64   34.69   35.63   35.10                                
  5 1-5 Tinsman, Angie           Saints                    NT    2:18.62    1  
      31.82   35.03   36.23   35.54                                
  6 1-6 Greenspan, Emily         Saints                    NT    2:28.31  
      33.57   37.50   37.96   39.28                                
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Diebold, Chris M      22 W&L                       NT    2:03.06    9  
      29.41   30.94   31.44   31.27                                
  2 1-2 Sakell, Willie           Saints                    NT    2:13.21    4  
      31.15   33.53   33.97   34.56                                
  3 1-3 Kilmon, Ryan             Saints                    NT    2:15.83    3  
      33.43   34.76   34.93   32.71                                
 -- 1- Smith, Camden             W&L                       NT   X2:03.03  
      29.18   30.80   31.61   31.44                                
 -- 1- McErlean, Kevin           W&L                       NT   X2:15.31  
      31.80   34.51   35.30   33.70                                
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Smith, Ashley            Saints                    NT    2:31.34    9  
      35.05   38.14   38.85   39.30                                
  2 1-2 Bazzel, Lynn             W&L                       NT    2:32.45    4  
      34.29   38.11   40.26   39.79                                
  3 1-3 Mahoney, Susan E         W&L                       NT    2:32.53    3  
      35.18   39.45   38.96   38.94                                
  4 1-4 Schumaker, Rachel        Saints                    NT    2:37.94    2  
      37.13   40.04   40.00   40.77                                
  5 1-5 D'Abraccio, Jessica      Saints                    NT    2:55.68    1  
      40.10   44.26   45.24   46.08                                
 -- 1- Fredericks, Dana          W&L                       NT         DQ  
      33.73   37.78   38.41   39.40                                
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Childers, Ian I          W&L                       NT    2:16.44    9  
      31.24   35.25   35.13   34.82                                
  2 1-2 Shafstall, Mark          Saints                    NT    2:42.42    4  
      37.14   40.39   40.93   43.96                                
 -- 1- Corn, Kevin T             W&L                       NT   X2:24.08  
      33.12   35.98   37.03   37.95                                
 -- 1- Hanson, Ryan A            W&L                       NT   X2:27.93  
      31.88   37.77   38.44   39.84                                
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Starnes, Lauren          W&L                       NT    5:24.19    9  
      30.07   32.62   32.54   32.90   32.73   32.68   32.76   32.74
      33.09   32.06                                                
  2 1-2 Cassada, Jocelyn         W&L                       NT    5:31.95    4  
      30.74   33.35   32.64   32.37   33.04   33.35   33.80   34.42
      34.38   33.86                                                
  3 1-3 Labriola, Kelly          Saints                    NT    5:38.37    3  
      31.20   33.79   34.45   34.68   34.23   34.35   34.25   34.68
      33.99   32.75                                                
  4 1-4 Martocci, Katie          Saints                    NT    5:41.37    2  
      30.63   33.80   34.22   34.93   34.76   34.66   35.16   35.17
      34.64   33.40                                                
  5 1-5 Yoskoski, Sara           Saints                    NT    5:41.40    1  
      30.68   34.12   34.69   34.82   35.11   35.18   35.21   34.63
      34.17   32.79                                                
  6 1-6 Schwartz, Erin           W&L                       NT    5:48.82  
      31.21   33.61   34.45   35.00   35.27   34.58   36.00   37.27
      35.74   35.69                                                
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Giesen, Jonathan G       W&L                       NT    5:01.27    9  
      27.73   29.97   30.13   30.56   30.58   30.40   30.80   30.52
      30.73   29.85                                                
  2 1-2 Neiman, Rett             Saints                    NT    5:20.33    4  
      28.12   30.76   32.09   32.91   33.00   33.01   32.83   32.88
      32.96   31.77                                                
  3 1-3 Martocci, Joe            Saints                    NT    5:27.50    3  
      29.59   32.14   32.85   33.83   33.63   33.23   33.42   33.55
      32.85   32.41                                                
 -- 1- Austin, Dan B             W&L                       NT   X4:56.76  
      27.64   29.75   29.84   29.93   29.60   29.61   30.13   30.19
      30.46   29.61                                                
 -- 1- Cullo, Francis            W&L                       NT   X5:14.38  
      28.41   30.97   31.50   31.21   32.04   32.10   32.11   32.17
      32.22   31.65                                                
 
Event 23  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Miata, Julianne M        W&L                       NT    1:02.90    9  
      28.93   33.97                                                
  2 1-2 Bekampis, Alex           Saints                    NT    1:04.79    4  
      30.25   34.54                                                
  3 1-3 Weinstein, Brielle       W&L                       NT    1:05.10    3  
      30.30   34.80                                                
  4 1-4 Morch, Meghan            Saints                    NT    1:07.61    2  
      31.52   36.09                                                
  5 1-5 Guynn, Rebecca           W&L                       NT    1:09.79    1  
      32.37   37.42                                                
  6 1-6 Mercuro, Ali             Saints                    NT    1:11.29  
      32.34   38.95                                                
 
Event 24  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Stagg, Winston W         W&L                       NT      53.85    9  
      25.06   28.79                                                
  2 1-2 Murtha, Greg             Saints                    NT      54.82    4  
      25.00   29.82                                                
  3 1-3 Morch, Bryan             Saints                    NT      55.95    3  
      26.24   29.71                                                
  4 1-4 Martinelli, Danny        Saints                    NT    1:04.07    2  
      29.26   34.81                                                
 -- 1- Terry, Dorsey B           W&L                       NT     X54.80  
      25.33   29.47                                                
 -- 1- Wilder, Brandon L         W&L                       NT     X55.60  
      25.98   29.62                                                
 
Event 25  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Fredericks, Dana         W&L                       NT    2:15.75    9  
      29.67   36.15   37.75   32.18                                
  2 1-2 Macedonia, Anna          Saints                    NT    2:19.45    4  
      31.39   33.96   41.13   32.97                                
  3 1-3 Hallberg, Nicole         Saints                    NT    2:24.42    3  
      31.59   38.51   40.01   34.31                                
  4 1-4 Smith, Ashley            Saints                    NT    2:27.02    2  
      32.23   39.45   40.07   35.27                                
 -- 1- Worsham, Jenna            W&L                       NT   X2:17.28  
      29.94   36.56   39.52   31.26                                
 -- 1- Salvati, Katie            W&L                       NT   X2:19.98  
      30.16   34.48   42.57   32.77                                
 -- 2- Gibbs, Kate               W&L                       NT   X2:36.19  
      32.63 1:27.18   36.38                                        
 
Event 26  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Morch, Bryan             Saints                    NT    2:16.24    9  
      26.52   37.98   40.37   31.37                                
  2 1-2 Shafstall, Mark          Saints                    NT    2:28.72    4  
      31.88   41.86   41.24   33.74                                
 -- 1- Corn, Kevin T             W&L                       NT   X2:05.85  
      27.08   33.12   37.34   28.31                                
 -- 1- Hanson, Ryan A            W&L                       NT   X2:06.18  
      26.50   33.26   36.65   29.77                                
 -- 1- Stirling, Jeffrey         W&L                       NT   X2:07.63  
      25.72   34.01   38.51   29.39                                
 
Event 27  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Marymount University  'A'                          NT    1:42.42   11  
     1) Campbell, Emily                 2) Bekampis, Alex                 
     3) Macedonia, Anna                 4) Sperling, Amanda               
       25.98    26.06    25.19    25.19                                    
  2 1-2 Washington and Lee University  'A'                 NT    1:42.81    4  
     1) Simpson, Sarah                  2) Cassada, Jocelyn               
     3) Miata, Julianne M               4) Fredericks, Dana               
       25.92    26.23    25.36    25.30                                    
  3 1-3 Marymount University  'B'                          NT    1:47.38    2  
     1) Martocci, Katie                 2) Greenspan, Emily               
     3) Tinsman, Angie                  4) Morch, Meghan                  
       27.70    27.08    26.47    26.13                                    
  4 1-4 Marymount University  'C'                          NT    1:56.54  
     1) Dunleavy, Michelle              2) Pantoja, Emily                 
     3) Wooddell, Samantha              4) Mercuro, Ali                   
       29.65    30.53    28.91    27.45                                    
 -- 1- Washington and Lee University  'B'                  NT   X1:46.29  
     1) Strachan, Lindsey A             2) Hayden, Tess                   
     3) Mahoney, Susan E                4) Starnes, Lauren                
       26.72    25.90    26.38    27.29                                    
 -- 1- Washington and Lee University  'C'                  NT   X1:52.62  
     1) Guynn, Rebecca                  2) Schwartz, Erin                 
     3) Hudak, Joan                     4) Pinney, Ryan                   
       27.64    28.06    28.34    28.58                                    
 
Event 28  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Marymount University  'A'                          NT    1:32.21   11  
     1) Murtha, Greg                    2) Tinsman, Brian                 
     3) Hay, Jason                      4) Sakell, Willie                 
       23.34    24.09    22.99    21.79                                    
  2 1-2 Marymount University  'B'                          NT    1:51.29    4  
     1) Neiman, Rett                    2) Shafstall, Mark                
     3) Martinelli, Danny               4) Doerflinger, Kevin             
       28.03    27.96    25.90    29.40                                    
 -- 1- Washington and Lee University  'A'                  NT   X1:29.29  
     1) Stirling, Brian                 2) Dexter, Ian                    
     3) Tatman, Brett A 21              4) Anderson, Matt 22              
       22.50    21.80    22.03    22.96                                    
 -- 1- Washington and Lee University  'B'                  NT   X1:32.74  
     1) Smith, Camden                   2) Giesen, Jonathan G             
     3) Crook, Paul D 22                4) McErlean, Kevin                
       23.11    23.56    22.68    23.39                                    
 -- 1- Washington and Lee University  'C'                  NT   X1:34.86  
     1) Terry, Dorsey B                 2) Hartman, Ryan                  
     3) Wilder, Brandon L               4) Corn, Kevin T                  
       23.93    23.53    23.74    23.66                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. Washington and Lee University       151   2. Marymount University                110
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. Washington and Lee University       136   2. Marymount University                 99