Licensed to Washington & Lee University Hy-Tek's Meet Manager 2/9/2008 05:54 PM
                         W&L GC at Hollins - 2/9/2008                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washington and Lee University  'A'                     NT    4:25.89    7  
     1) Shaw, Jessica                   2) Bazzel, Lynn                   
     3) Simpson, Sarah                  4) Roberson, Amy                  
  2 Guilford College  'A'                                  NT    4:39.72  
     1) Merritt, Justine                2) Shalamanova, Filka             
     3) Stone, Sarah                    4) Holmes, Genevieve              
  3 Hollins University  'A'                                NT    5:14.77  
     1) Vaughan, Rachel                 2) Ayscue, Rebekah                
     3) Jones, Rianna                   4) Phillips, Cortney              
 -- Washington and Lee University  'B'                     NT   X4:35.89  
     1) Boiles, Katie                   2) Strachan, Lindsey              
     3) Smith, Jaclyn                   4) Worsham, Jenna                 
 
Event 2  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Tara                 Washington and L          NT   11:42.40    5  
  2 Albert, Kelsey               GC                        NT   12:44.95    3  
  3 Jacobson, Cristina           Hollins                   NT   12:51.64    1  
  4 Chamberlin, Marion           GC                        NT   13:22.28  
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Riley, Sofie                 GC                        NT   X2:53.15  
 -- Brennan, Jennifer            Hollins                   NT   X2:58.98  
 
Event 4  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayden, Tess                 Washington and L          NT    2:03.56    5  
  2 Merritt, Justine             GC                        NT    2:12.30    3  
  3 Ochlert, Amanda              GC                        NT    2:26.74    1  
  4 Hudak, Victoria              Hollins                   NT    2:45.93  
 
Event 5  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Waitsman, Sara               GC                        NT     X29.32  
 -- Murphy, Daphne               GC                        NT     X29.73  
 -- Studley, Caroline            Hollins                   NT     X36.08  
 
Event 6  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Genevieve            GC                        NT      27.38    5  
  2 Clark, Michelle              Washington and L          NT      28.35    3  
  3 Hohn, Julia                  GC                        NT      28.70    1  
  4 Ginder, Melissa              Washington and L          NT      29.11  
  5 Orsak, Kelsi                 Hollins                   NT      33.99  
  6 Vasquez, Sarah               Hollins                   NT      35.82  
 
Event 7  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahoney, Susan               Washington and L          NT    4:59.51  
  2 Stone, Sarah                 GC                        NT    5:20.68  
  3 Jones, Rianna                Hollins                   NT    5:27.06  
  4 Shalamanova, Filka           GC                        NT    6:06.07  
  5 Foster, Cameron              Hollins                   NT    7:09.42  
 
Event 8  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Miata, Julianne              Washington and L          NT   X1:07.08  
 -- Cardone, Danielle            Washington and L          NT   X1:08.20  
 
Event 9  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Sarah               Washington and L          NT    1:05.23  
  2 Smith, Jaclyn                Washington and L          NT    1:07.48  
  3 Stone, Sarah                 GC                        NT    1:10.09  
  4 Chamberlin, Marion           GC                        NT    1:20.30  
  5 Foster, Cameron              Hollins                   NT    1:33.28  
  6 Studley, Caroline            Hollins                   NT    2:07.56  
 
Event 10  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Sarah               Hollins                   NT    1:19.84  
 -- Murphy, Daphne               GC                        NT   X1:05.30  
 
Event 11  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merritt, Justine             GC                        NT      59.84  
  2 Moryan, Colette              Washington and L          NT    1:00.15  
  3 Boiles, Katie                Washington and L          NT    1:00.42  
  4 Holmes, Genevieve            GC                        NT    1:02.46  
  5 Jacobson, Cristina           Hollins                   NT    1:06.72  
 -- Ayscue, Rebekah              Hollins                   NT   X1:24.35  
 
Event 12  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Lewis, Naomi                 GC                        NT   X1:28.09  
 -- Brennan, Jennifer            Hollins                   NT   X1:39.06  
 
Event 13  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Purdy, Rosie                 Washington and L          NT    1:07.57  
  2 Clark, Michelle              Washington and L          NT    1:08.74  
  3 Phillips, Cortney            Hollins                   NT    1:12.12  
  4 Hohn, Julia                  GC                        NT    1:16.28  
  5 Riley, Sofie                 GC                        NT    1:17.61  
  6 Vaughan, Rachel              Hollins                   NT    1:24.19  
 
Event 14  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strachan, Lindsey            Washington and L          NT    5:31.94  
  2 Shaw, Jessica                Washington and L          NT    5:44.87  
  3 Jones, Rianna                Hollins                   NT    6:01.18  
  4 Albert, Kelsey               GC                        NT    6:15.94  
  5 Ochlert, Amanda              GC                        NT    6:26.26  
  6 Hudak, Victoria              Hollins                   NT    7:24.70  
 
Event 15  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Lewis, Naomi                 GC                        NT   X1:39.03  
 -- Orsak, Kelsi                 Hollins                   NT   X1:44.41  
 
Event 16  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worsham, Jenna               Washington and L          NT    1:13.67  
  2 Roberson, Amy                Washington and L          NT    1:15.01  
  3 Jacobson, Cristina           Hollins                   NT    1:20.24  
  4 Shalamanova, Filka           GC                        NT    1:20.94  
  5 Ayscue, Rebekah              Hollins                   NT    1:34.50  
  6 Waitsman, Sara               GC                        NT    1:36.19  
 
Event 17  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washington and Lee University  'A'                     NT    4:03.78  
     1) Miata, Julianne                 2) Cardone, Danielle              
     3) Hayden, Tess                    4) Moryan, Colette                
  2 Guilford College  'A'                                  NT    4:30.35  
     1) Hohn, Julia                     2) Albert, Kelsey                 
     3) Chamberlin, Marion              4) Ochlert, Amanda                
  3 Guilford College  'B'                                  NT   x4:51.78  
     1) Riley, Sofie                    2) Waitsman, Sara                 
     3) Murphy, Daphne                  4) Lewis, Naomi                   
  4 Hollins University  'A'                                NT    5:13.53  
     1) Foster, Cameron                 2) Hudak, Victoria                
     3) Brennan, Jennifer               4) Vaughan, Rachel                
  5 Hollins University  'B'                                NT   x5:39.60  
     1) Vasquez, Sarah                  2) Studley, Caroline              
     3) Orsak, Kelsi                    4) Ayscue, Rebekah