Trident Washington and Lee Athletics
 
Athletics Home Athletic Teams Facilities Hall of Fame Sports Releases Contact Sports Information Directions Physical Education Staff Directory Club Sports

Event 1 Women 400 Yard Medley Relay
Team Relay
1 JHU A
2 JHU B
3 W&L A
4 W&L B

Event 2 Men 400 Yard Medley Relay
Team Relay Time
1 JHU A, 3:42.65
2 JHU B, 3:42.84
3 W&L A, 3:47.15

Event 3 Women 200 Yard Free
Name Team Time
1 Stephanie Leaman, JHU, 2:02.20
2 Caitlin Kunkel, JHU, 2:05.87
3 Kelli Austin, W&L, 2:10.00
4 Mandi Kimble, W&L, 2:05.21
5 Michelle Moore, W&L, 2:17.84

Event 4 Men 1000 Yard Free
Name Team Time
1 J.P. Balfour, JHU, 10:05.36
2 Clark Barrineau, W&L, 11:04.60

Event 5 Men 200 Yard Free
Name Team Time
1 Oliver Buccicone, JHU, 1:47.08
2 Jon Kleinman, JHU, 1:49.35
3 Patrick Frankfort, W&L, 1:55.59
4 Andrew Lloyd, W&L, 2:00.45
5 Michael Lee, W&L, 2:16.62

Event 6 Women 50 Yard Free
Name Team Time
1 Abiona Redwood, JHU, 25.04
2 Diana Smirnova, JHU, 25.64
3 Kristine Holda, W&L, 26.62
4 Jeanine Juillet, JHU, 26.67
5 Suzie LaFleur, W&L, 28.09
6 Laura Westerman, W&L, 28.19

Event 7 Men 50 Yard Free
Name Team Time
1 Mark Levin, JHU, 22.23
2 Zach Fake, W&L, 22.76
3 Jason Loverdi, JHU, 23.49
4 Reed Evans, W&L, 23.83
5 Matthew Kimbrough, W&L, 25.96

Event 8 Women 200 Yard IM
Name Team Time
1 Jessica Chang, JHU, 2:17.52
2 Betsy Maragakes, JHU, 2:19.89
3 Liz Schlicher, JHU, 2:23.40
4 Beth Sauer, W&L, 2:28.31
5 Katie Kolle, W&L, 2:29.21
6 Jen Fallon, W&L, 2:29.71

Event 9 Men 200 Yard IM
Name Team Time
1 Brian Sneed, JHU, 2:00.33
2 Sean Kim, JHU, 2:01.55
3 Pat Rice, JHU, 2:02.77
4 Chris Colby, W&L, 2:13.90
5 Jonathan James, W&L, 2:15.72

Event 10 Women 200 Yard Fly
Name Team Time
1 Diana Smirnova, JHU, 2:13.60
2 Blair Huffman, W&L, 2:14.99
3 Jackie Green, W&L, 2:32.91

Event 11 Men 200 Yard Fly
Name Team Time
1 Oliver Buccicone, JHU, 2:00.52
2 Matt Emmett, JHU, 2:02.35
3 Chris Colby, W&L, 2:04.32
4 Dan Hake, JHU, 2:04.87
5 Drew Catanese, W&L, 2:09.71
6 Andrew Lloyd, W&L, 2:15.81

Event 12 Women 100 Yard Free
Name Team Time
1 Michelle Phillips, JHU, 56.07
2 Sida Liu, JHU, 56.76
3 Kristine Holda, W&L, 56.89
4 Eleanor Williams, W&L, 1:00.84
5 Katie Kolle, W&L, 1:01.34

Event 13 Men 100 Yard Free
Name Team Time
1 Mark Levin, JHU, 49.45
2 Tyler Harris, JHU, 50.06
3 Zach Fake, W&L, 50.45
4 Jonathan James, W&L, 51.77
5 Patrick Frankfort, W&L, 53.24

Event 14 Women 200 Yard Back
Name Team Time
1 Mandi Kimble, W&L, 2:22.59
2 Laura Westerman, W&L, 2:26.70
3 Stephanie Leeman, JHU, 2:32.88
4 Elizabeth Tessier, W&L, 2:37.67

Event 15 Men 200 Yard Back
Name Team Time
1 J.P. Balfour, JHU, 1:54.43
2 Eric Ritter, W&L, 2:05.67
3 Matt McKee, JHU, 2:21.13

Event 16 Women 500 Yard Free
Name Team Time
1 Katie Herbst, JHU, 5:18.39
2 Stephanie Harbeson, JHU, 5:27.49
3 Caitlin Kunkel, JHU, 5:27.82
4 Kelli Austin, W&L, 5:38.49
5 Michelle Moore, W&L, 5:59.16
6 Jackie Green, W&L, 6:09.89

Event 17 Men 500 Yard Free
Name Team Time
1 Clark Barrineau, W&L, 5:10.63
2 Reed Evans, W&L, 5:24.78
(Ex. Brian Sneed, JHU, 4:45.38)
(Ex. Matthew Chana, JHU, 4:46.69)

Event 18 Women 200 Yard Breast
Name Team Time
1 Tasia Fisher, W&L, 2:41.88
2 Beth Sauer, W&L, 2:42.15
3 Jen Fallon, W&L, 2:45.21
(Ex. Kristin Stepaniak, JHU, 2:28.71)
(Ex. Liz Schlicher, JHU, 2:36.58)
(Ex. Betsy Maragakes, JHU, 2:38.93)

Event 19 Men 200 Yard Breast
Name Team Time
1 Michael Lee, W&L, 2:39.78
2 Matthew Kimbrough, W&L, 2:47.30
(Ex. Scott Armstrong, JHU, 2:16.20)
(Ex. Jon Kleinman, JHU, 2:18.10)
(Ex. Matt McKee, JHU, 2:33.09)

Event 20 Women 400 Yard Free Relay
Name Relay Time
1 W&L A, 3:54.07
2 W&L B, 4:10.45
(Ex. JHU A, 3:46.43)
(Ex. JHU B, 3:54.49)

Event 21 Men 400 Yard Free Relay
Name Relay Time
1 W&L A, 3:35.61
2 W&L B, 3:50.00
(Ex. JHU A, 3:20.87)


Contact: Brian Laubscher
Sports Information Director
PO Drawer 928
Lexington, VA 24450
Phone: 540-463-8670