Trident Washington and Lee Athletics
 
Athletics Home Athletic Teams Facilities Hall of Fame Sports Releases Contact Sports Information Directions Physical Education Staff Directory Club Sports

Event 1 Women 200 Yard Medley Relay
Team Relay Time
1 GC A 1:58.54
2 W&L A 2:01.36
3 GC B 2:03.76
4 W&L B 2:05.00
5 GC C x2:06.56

Event 2 Men 200 Yard Medley Relay
Team Relay Time
1 W&L A 1:41.12
2 GC A 1:42.46
3 GC B 1:45.59
4 GC C x2:00.57

Event 3 Mixed 1000 Yard Free
Name Team Time
1 Oçonner, Sean GC 10:22.25
2 Barrineau, Clark W&L 10:27.32
3 Zarrilli, Jeff GC 11:11.20
4 Sienbieda, Ashley GC 11:16.99
5 Golas, Hilary GC x11:32.27
6 Pullis, Brieanne GC x11:36.18

Event 4 Women 200 Yard Free
Name Team Time
1 Gallagher, Heather GC 2:02.51
2 Ältenburger, Allison GC 2:02.78
3 Austin, Kelli W&L 2:02.89
4 Hernandez, Roxy GC 2:04.44
5 Kolle, Katie W&L 2:10.15
6 Green, Jackie W&L 2:14.19

Event 5 Men 200 Yard Free
Name Team Time
1 Miller, Jeff GC 1:50.87
2 Hughes, Michael GC 1:53.66
3 Oçonner, Sean GC 1:54.67
4 Evans, Reed W&L 1:56.19
5 Barrineau, Clark W&L 1:59.46

Event 6 Women 100 Yard Back
Name Team Time
1 Fouch, Elizabeth GC 1:05.22
2 Williams, Eleanor W&L 1:05.56
3 Holda, Kristine W&L 1:06.31
4 Kimble, Mandi W&L 1:08.23
4 Kramer, Caroline GC 1:08.23
6 Finkboner, Kathryn GC 1:10.00

Event 7 Men 100 Yard Back
Name Team Time
1 Ritter, Eric W&L 53.80
2 Fredericks, Bryan GC 57.63
3 Walters, Dave GC 58.46
4 McAnelly, Ryan GC 59.54
5 Kimbrough, Matt W&L 1:13.36

Event 8 Women 100 Yard Breast
Name Team Time
1 Gagliardi, Thelred GC 1:14.70
2 Sauer, Beth W&L 1:15.88
3 Fallon, Jen W&L 1:16.19
4 Mantone, Lindsay GC 1:16.88
5 Dougherty, Erin W&L 1:20.45
6 Dickie, Hannah GC 1:22.58

Event 9 Men 100 Yard Breast
Name Team Time
1 Leupold, Tom GC 1:03.78
2 White, Anton GC 1:05.27
3 Lee, Michael W&L 1:09.44
4 Westerman, John GC 1:12.03
5 Kimbrough, Matt W&L 1:16.51

Event 10 Women 200 Yard Fly
Name Team Time
1 Hernandez, Roxy GC 2:14.08
2 Huffman, Blair W&L 2:14.61
3 Davies, Stephanie GC 2:26.76
4 Linton, Samantha GC 2:29.51

Event 11 Men 200 Yard Fly
Name Team Time
1 Colby, Chris W&L 2:04.42
2 Catanese, Drew W&L 2:07.51
3 Skowron, Dave GC 2:07.83
4 Lloyd, Andrew W&L 2:13.93
5 Contino, Brian GC 2:24.67
6 Hindenlang, Mark GC 2:32.46

Event 12 Women 50 Yard Free
Name Team Time
1 McGlashon, Emily GC 26.39
2 Williams, Emily GC 26.89
3 Kolle, Katie W&L 27.32
4 LaFleur, Suzie W&L 27.76
4 Westerman, Laura W&L 27.76
6 Lockard, Meghan GC 27.95

Event 13 Men 50 Yard Free
Name Team Time
1 Fake, Zach W&L 22.49
2 Fanslau, Justin GC 22.75
3 McDowell, Grant GC 22.82
4 James, Jonathan W&L 23.07
5 Hudock, Jim GC 25.30

Event 14 Women 100 Yard Free
Name Team Time
1 Holda, Kristine W&L 55.73
2 Austin, Kelli W&L 56.72
3 Ältenburger, Allison GC 56.81
4 Janelle, Liz GC 57.95
5 Kramer, Caroline GC 58.17
6 Williams, Eleanor W&L 59.08

Event 15 Men 100 Yard Free
Name Team Time
1 Leupold, Tom GC 50.23
2 Miller, Jeff GC 50.53
3 Fake, Zach W&L 50.59
4 James, Jonathan W&L 50.60
5 Evans, Reed W&L 52.69
6 Hudock, Jim GC 55.88

Event 16 Women 200 Yard Back
Name Team Time
1 Sienbieda, Ashley GC 2:19.93
2 Fouch, Elizabeth GC 2:21.43
3 Kimble, Mandi W&L 2:22.34
4 Girman, Cathy GC 2:24.00
5 Westerman, Laura W&L 2:26.94
6 Tessier, Elizabeth W&L 2:39.95

Event 17 Men 200 Yard Back
Name Team Time
1 Ritter, Eric W&L 2:03.45
2 Fredericks, Bryan GC 2:05.64
3 McAnelly, Ryan GC 2:08.00
4 Hughes, Michael GC 2:09.07
5 Lloyd, Andrew W&L 2:21.75

Event 18 Women 200 Yard Breast
Name Team Time
1 Huffman, Blair W&L 2:35.85
2 Sauer, Beth W&L 2:40.84
3 Mantone, Lindsay GC 2:42.19
4 Gagliardi, Thelred GC 2:44.20
5 Dickie, Hannah GC 2:54.68

Event 19 Men 200 Yard Breast
Name Team Time
1 Jones, Brendan GC 2:29.15
2 Westerman, John GC 2:30.76
3 Lee, Michael W&L 2:34.97
4 Kimbrough, Matt W&L 2:48.23
5 Wilkins, Al GC 3:06.01

Event 20 Women 500 Yard Free
Name Team Time
1 Hayes, Liz GC 5:31.88
2 Golas, Hilary GC 5:36.80
3 Moore, Michelle W&L 5:47.22
4 Kloss, Deanna GC 6:02.75
5 Dougherty, Erin W&L 6:05.80
6 Fisher, Tasia W&L 6:11.24

Event 21 Men 500 Yard Free
Name Team Time
1 Walters, Dave GC 5:03.43
2 Barrineau, Clark W&L 5:08.44
3 Lloyd, Andrew W&L 5:18.19
4 Contino, Brian GC 5:19.47
5 Rulon-Miller, Patrick GC 5:20.18

Event 22 Women 100 Yard Fly
Name Team Time
1 Gallagher, Heather GC 1:00.92
2 Williams, Emily GC 1:03.38
3 Linton, Samantha GC 1:05.12
4 Green, Jackie W&L 1:06.62
5 Westerman, Laura W&L 1:08.06
6 LaFleur, Suzie W&L 1:11.69

Event 23 Men 100 Yard Fly
Name Team Time
1 Catanese, Drew W&L 55.84
2 Fanslau, Justin GC 56.09
3 Colby, Chris W&L 56.64
4 Skowron, Dave GC 56.73
5 Evans, Reed W&L 58.35
6 Hudock, Jim GC 1:07.37

Event 24 Women 400 Yard IM
Name Team Time
1 Janelle, Liz GC 4:42.39
2 Hernandez, Roxy GC 4:47.25
3 Huffman, Blair W&L 4:50.44
4 Lilly, Julie GC 5:00.17
5 Fallon, Jen W&L 5:19.00

Event 25 Men 400 Yard IM
Name Team Time
1 White, Anton GC 4:28.59
2 Jones, Brendan GC 4:52.55
3 Zarrilli, Jeff GC 5:09.90

Event 26 Women 200 Yard Free Relay
Team Relay Time
1 GC A 1:45.12
2 W&L A 1:46.25
3 GC B 1:47.22
4 W&L B 1:50.08
5 GC C x1:51.44
6 W&L C x2:00.66

Event 27 Men 200 Yard Free Relay
Team Relay Time
1 W&L A 1:29.59
2 GC A 1:29.90
3 GC B 1:34.41
4 W&L B 1:38.49


Contact: Brian Laubscher
Sports Information Director
PO Drawer 928
Lexington, VA 24450
Phone: 540-463-8670