W&L Swimming vs. Buffalo State 1/12/00

Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Team Relay Finals Time

A W&L 1 2:06.99
A BSC 2 2:13.38
B W&L 3 2:20.44
Event 2 Men 200 Yard Medley Relay Team Relay Finals Time

A W&L 1 1:45.51
A BSC 2 1:47.72
Event 3 Mixed 1000 Yard Free Yr Name Team Finals Time

W&L Lachiewicz, Anne 1 12:36.27
W&L Doughtery, Erin 2 13:06.88
Event 4 Men 1000 Yard Free Yr Name Team Finals Time

W&L Ritter, Eric 1 11:08.16
BSC Hoefort, Dan 2 11:20.98
W&L Little, Rob 3 11:27.55
BSC Ellman, Matthew 4 12:24.38
Event 5 Women 200 Yard Free Yr Name Team Finals Time

W&L Austin, Kelli 1 2:03.75
W&L Kimble, Mandi 2 2:08.31
BSC Woods, Meghan 3 2:08.87
Event 6 Men 200 Yard Free Yr Name Team Finals Time

W&L Mitchell, Colin 1 1:51.89
W&L Frankfort, Patrick 2 1:52.87
BSC Helming, Matt 3 1:53.55
W&L Laraia, Paul 4 1:57.73
Event 7 Women 50 Yard Free Yr Name Team Finals Time

W&L Austin, Kelli 1 27.11
BSC Tutwiler, Alicia 2 27.60
W&L Harvey, Allison 3 28.74
W&L Yakots, Sarah 4 31.24
Event 8 Men 50 Yard Free Yr Name Team Finals Time

W&L Burns, Brett 1 23.04
BSC Beyer, Mark 2 23.29
BSC schweitzer, mike 3 24.42
BSC Glieco, Paul 4 24.54
W&L Kimbrough, Matthew 5 25.85
Event 9 Women 200 Yard IM Yr Name Team Finals Time

W&L Huffman, Blair 1 2:23.71
W&L Kolle, Katie 2 2:26.97
W&L Fallon, Jen 3 2:30.84
BSC Brown, Natalie 4 2:31.30
BSC Snyder, Kristen 5 2:52.51
Event 10 Men 200 Yard IM Yr Name Team Finals Time

W&L Hayes, Colin 1 2:04.40
W&L James, Jonathan 2 2:06.34
BSC Wachowicz, Mike 3 2:09.18
W&L Vogel, Kirk 4 2:24.13
Event 11 Women 100 Yard Fly Yr Name Team Finals Time

W&L Huffman, Blair 1 1:05.69
W&L Green, Jackie 2 1:07.84
BSC Tutwiler, Alicia 3 1:09.02
W&L Wilson, KC 4 1:09.68
BSC Thoman, Jennet 5 1:14.05
Event 12 Men 100 Yard Fly Yr Name Team Finals Time

W&L Catanese, Drew 1 55.62
W&L Hayes, Colin 2 55.96
W&L Laraia, Paul 3 56.19
BSC Helming, Matt 4 59.71
Event 13 Women 100 Yard Free Yr Name Team Finals Time

W&L Austin, Kelli 1 58.49
W&L Kolle, Katie 2 1:00.17
BSC Woods, Meghan 3 1:00.31
W&L Yakots, Sarah 4 1:08.14
Event 14 Men 100 Yard Free Yr Name Team Finals Time

W&L Miraglia, Mike 1 50.17
BSC Beyer, Mark 2 50.67
W&L Black, Rick 3 50.72
BSC Scott, Jamie 4 52.01
Event 15 Women 100 Yard Back Yr Name Team Finals Time

W&L Moore, Michelle 1 1:07.43
BSC Brown, Natalie 2 1:08.37
W&L Green, Jackie 3 1:11.53
Event 16 Men 100 Yard Back Yr Name Team Finals Time

W&L Mitchell, Colin 1 58.29
W&L Little, Rob 2 58.75
BSC Glieco, Paul 3 1:02.79
W&L Vogel, Kirk 4 1:03.31
Event 17 Women 500 Yard Free Yr Name Team Finals Time

W&L Kimble, Mandi 1 5:49.44
BSC Burgess, Julie 2 5:56.20
W&L Harvey, Allison 3 6:12.52
Event 18 Men 500 Yard Free Yr Name Team Finals Time

W&L Frankfort, Patrick 1 5:05.37
W&L James, Jonathan 2 5:07.22
BSC Wachowicz, Mike 3 5:27.14
BSC Hoefort, Dan 4 5:32.12
Event 19 Women 100 Yard Breast Yr Name Team Finals Time

BSC Snyder, Kristen 1 1:25.68
W&L Fallon, Jen --- X1:15.97
W&L Doughtery, Erin --- X1:19.81
Event 20 Men 100 Yard Breast Yr Name Team Finals Time

BSC Scott, Jamie 1 1:07.30
BSC Ellman, Matthew 2 1:14.59
W&L Miraglia, Mike --- X1:04.15
W&L Fisher, Austin --- X1:09.55
W&L Kimbrough, Matthew --- X1:15.94
Event 21 Women 200 Yard Free Relay Team Relay Finals Time

A BSC 1 1:53.15
A W&L --- X1:49.63
Event 22 Men 200 Yard Free Relay Team Relay Finals Time

A BSC 1 1:34.74
A W&L --- X1:31.43