Recap | Results

Licensed to Washington & Lee University
                                      HY-TEK's Meet Manager 10/17/2009 01:41 PM
                           W&L V Centre - 10/17/2009                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Centre College  'A'                               1:46.17    1:54.82   11  
     1) Colleen Maggard 19              2) Meredith Angel 21              
     3) Laura Walton 19                 4) Sadie Allen 22                 
       29.25    31.78    28.21    25.58                                    
  2 Washington and Lee  'A'                           1:49.13    1:58.09    4  
     1) Brielle Weinstein               2) Megan Bock                     
     3) Brittany Ross                   4) Izzy Brassfield                
       31.06    32.85    28.38    25.80                                    
  3 Centre College  'B'                                    NT    2:01.02    2  
     1) Chelsea Doyle 18                2) Tayllor Vetter 18              
     3) Amber Lyvers 21                 4) Katelyn Haase 18               
       30.92    34.29    29.18    26.63                                    
  4 Centre College  'C'                                    NT   x2:01.99  
     1) Ana McMurtry 20                 2) Melissa Smith 18               
     3) Stephanie Lenox 19              4) Evyn White 18                  
       31.96    33.70    30.47    25.86                                    
  5 Washington and Lee  'B'                                NT    2:03.03  
     1) Ann McCampbell                  2) Lynn Bazzel                    
     3) Delaney Rolfe                   4) Stephanie Krasnov              
       32.78    33.01    29.61    27.63                                    
  6 Washington and Lee  'C'                                NT   x2:07.75  
     1) Krista Camp                     2) Claire Moryan                  
     3) Colleen Moore                   4) Ryan Pinney                    
       32.09    36.38    29.45    29.83                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washington and Lee  'A'                                NT    1:40.48   11  
     1) Wayde Marsh                     2) Winston Stagg                  
     3) Brian Stirling                  4) Nick Talluri                   
       26.58    28.61    23.48    21.81                                    
  2 Washington and Lee  'B'                                NT    1:41.91    4  
     1) Christopher Washnock            2) Ian Childers                   
     3) Jeffrey Stirling                4) Rick Sykes                     
       26.75    29.33    24.04    21.79                                    
  3 Centre College  'A'                               1:33.56    1:44.71    2  
     1) Aaron Edwards 19                2) Nathan Kwan 19                 
     3) Hunter Owen 20                  4) Brent Bowman 20                
       27.33    29.83    25.30    22.25                                    
  4 Washington and Lee  'C'                                NT   x1:45.79  
     1) Ryan Hanson                     2) Ian Dexter                     
     3) Camden Smith                    4) Bradley Harder                 
       27.58    30.26    24.33    23.62                                    
  5 Centre College  'B'                                    NT    1:51.77  
     1) Nick Thompson 21                2) Matt Kaufman 21                
     3) George Stevens 21               4) Seth Boone 19                  
       29.21    31.71    26.07    24.78                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandra Gregor             18 Centre                    NT   11:07.53    9  
      29.52   32.98   33.46   33.21   33.36   33.55   33.39   33.44
      33.88   33.78   33.71   33.65   33.78   33.83   34.26   33.53
      34.07   33.86   33.40   32.87                                
  2 Elizabeth Starnes            W&L                 11:03.82   11:26.03    4  
      30.82   34.14   34.75   35.09   34.19   34.21   34.35   34.11
      33.79   34.26   34.92   35.51   34.98   35.65   35.01   35.19
      34.73   34.57   33.67   32.09                                
  3 Alice Fleet               21 Centre              11:16.64   11:28.36    3  
      31.63   34.12   34.47   34.62   35.00   34.86   34.94   35.08
      35.00   35.05   34.92   34.58   34.37   34.54   34.87   34.56
      34.36   34.05   34.00   33.34                                
  4 Katie Kurzendoerfer       18 Centre                    NT   11:34.99    2  
      31.41   33.83   35.07   34.87   34.85   35.22   35.14   35.10
      35.92   35.33   35.25   35.29   35.16   35.34   35.13   35.57
      35.05   34.42   34.65   32.39                                
  5 Tess Hayden                  W&L                 11:04.28   11:39.73    1  
      30.32   33.29   33.64   34.07   34.62   34.88   35.12   35.31
      35.35   35.39   35.57   35.81   35.98   35.94   35.91   35.92
      35.97   35.87   35.85   34.92                                
  6 Kelly Mae Ross               W&L                       NT   11:49.84  
      30.88   33.85   34.92   35.34   35.48   35.24   35.79   35.91
      36.02   35.92   36.25   36.13   36.28   36.54   36.50   36.11
      36.27   36.33   35.83   34.25                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benjamin Absher              W&L                       NT   10:41.04    9  
      29.21   32.00   32.01   31.85   32.13   32.06   32.32   32.35
      32.45   32.63   32.44   32.21   32.32   32.34   32.28   32.49
      32.23   32.50   32.12   31.10                                
  2 Shawn Malony              20 Centre              10:26.38   10:46.88    4  
      29.73   32.34   32.78   33.10   32.87   32.81   33.18   33.13
      31.98   32.58   32.33   32.48   32.37   32.50   32.46   31.82
      32.20   31.98   32.25   31.99                                
  3 Dan Austin                   W&L                       NT   10:53.12    3  
      29.48   32.04   31.75   32.02   32.19   32.35   32.66   32.74
      33.01   33.06   33.07   33.12   33.27   33.18   33.46   33.27
      33.07   33.50   33.45   32.43                                
  4 Nick Thompson             21 Centre              10:40.40   11:10.94    2  
      28.68   31.17   32.20   32.26   32.77   32.85   33.35   34.12
      34.75   34.93   35.55   35.72   35.58   35.94   34.98   34.91
      34.25   33.25   33.50   30.18                                
  5 Kevin Corn                   W&L                       NT   11:12.75    1  
      28.29   31.55   32.52   33.35   33.69   35.05   35.15   34.65
      36.06   35.00   35.05   34.52   35.20   34.37   34.94   34.23
      32.76   32.54   32.42   31.41                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sadie Allen               22 Centre               1:58.00    2:03.04    9  
      29.29   30.60   31.47   31.68                                
  2 Delaney Rolfe                W&L                  2:04.86    2:05.24    4  
      29.33   31.83   32.22   31.86                                
  3 Sarah Simpson                W&L                  1:58.62    2:05.28    3  
      29.15   31.17   32.10   32.86                                
  4 Katelyn Haase             18 Centre                    NT    2:07.24    2  
      29.10   31.99   32.88   33.27                                
  5 Jenna Worsham                W&L                  2:01.89    2:10.47    1  
      29.09   32.56   34.09   34.73                                
 -- Trinity Hochstetler       19 Centre               1:56.92   X2:04.16  
      28.80   31.12   32.20   32.04                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandon Wilder               W&L                       NT    1:51.68    9  
      26.79   28.28   28.62   27.99                                
  2 Will Jenkins              21 Centre               1:42.88    1:52.50    4  
      26.80   28.54   28.55   28.61                                
  3 Brent Bowman              20 Centre               1:45.64    1:52.80    3  
      26.92   29.05   29.12   27.71                                
  4 Brian Stirling               W&L                       NT    1:54.02    2  
      26.92   28.99   29.12   28.99                                
  5 Brandon Barnds               W&L                       NT    1:54.47    1  
      25.79   28.17   29.25   31.26                                
  6 Jamey Price               22 Centre               1:51.54    1:56.09  
      26.89   28.87   29.62   30.71                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colleen Maggard           19 Centre                 58.13    1:01.82    9  
      30.12   31.70                                                
  2 Jocelyn Cassada              W&L                  1:03.06    1:05.02    4  
      31.32   33.70                                                
  3 Chelsea Doyle             18 Centre                    NT    1:05.08    3  
      32.01   33.07                                                
  4 Brielle Weinstein            W&L                  1:01.15    1:05.88    2  
      32.16   33.72                                                
  5 Ann McCampbell               W&L                       NT    1:07.73    1  
      33.08   34.65                                                
  6 Christianna Parell        19 Centre                    NT    1:09.07  
      32.84   36.23                                                
 -- Joanie Hudak                 W&L                       NT   X1:06.54  
      32.39   34.15                                                
 -- Krista Camp                  W&L                       NT   X1:06.67  
      32.77   33.90                                                
 -- Katie Kurzendoerfer       18 Centre                    NT   X1:07.09  
      32.49   34.60                                                
 -- Andrea Seffens               W&L                       NT   X1:08.39  
      33.45   34.94                                                
 -- Rachel Pityk                 W&L                       NT   X1:10.21  
      33.79   36.42                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christopher Washnock         W&L                       NT      56.04    9  
      27.55   28.49                                                
  2 Aaron Edwards             19 Centre                 52.33      57.78    4  
      28.18   29.60                                                
  3 Ryan Hanson                  W&L                       NT      59.56    3  
      28.92   30.64                                                
  4 Rick Sykes                   W&L                       NT    1:00.83    2  
      29.42   31.41                                                
  5 Stuart Cowley             18 Centre                    NT    1:03.48    1  
      30.29   33.19                                                
  6 Nick Thompson             21 Centre               1:00.70    1:04.77  
      31.04   33.73                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meredith Angel            21 Centre               1:04.20    1:11.32    9  
      33.21   38.11                                                
  2 Dana Fredericks              W&L                  1:08.46    1:11.56    4  
      33.96   37.60                                                
  3 Lynn Bazzel                  W&L                  1:08.04    1:13.15    3  
      34.63   38.52                                                
  4 Melissa Smith             18 Centre                    NT    1:13.69    2  
      34.40   39.29                                                
  5 Tayllor Vetter            18 Centre                    NT    1:14.46    1  
      35.17   39.29                                                
  6 Erin Schwartz                W&L                  1:11.67    1:14.97  
      35.43   39.54                                                
 -- Teresa Soley                 W&L                       NT   X1:15.29  
      35.62   39.67                                                
 -- Evyn White                18 Centre                    NT   X1:16.08  
      36.17   39.91                                                
 -- Janna Miller              21 Centre               1:12.87   X1:16.89  
      36.14   40.75                                                
 -- Claire Moryan                W&L                       NT   X1:19.68  
      38.07   41.61                                                
 -- Heather Battenberg        21 Centre               1:17.25   X1:21.73  
      38.55   43.18                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ian Childers                 W&L                       NT    1:04.32    9  
      30.50   33.82                                                
  2 Bradley Harder               W&L                       NT    1:04.51    4  
      29.82   34.69                                                
  3 Robert Grattan               W&L                       NT    1:05.40    3  
      30.81   34.59                                                
  4 Nathan Kwan               19 Centre               1:06.09    1:06.73    2  
      31.94   34.79                                                
  5 Jamey Price               22 Centre                    NT    1:14.88    1  
      34.72   40.16                                                
 -- Jared Hester                 W&L                       NT   X1:12.62  
      33.16   39.46                                                
 -- Alex LaFleur                 W&L                       NT   X1:16.68  
      34.36   42.32                                                
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kate Gibbs                   W&L                       NT   X1:12.74  
      33.85   38.89                                                
 -- Ryan Pinney                  W&L                       NT   X1:13.91  
      33.53   40.38                                                
 
Event 12  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brittany Ross                W&L                  2:14.35    2:18.19    9  
      30.83   35.18   35.41   36.77                                
  2 Colleen Moore                W&L                  2:21.18    2:23.15    4  
      31.41   36.19   37.96   37.59                                
  3 Amber Lyvers              21 Centre               2:11.30    2:23.69    3  
      32.20   35.97   37.72   37.80                                
  4 Rachel Mensch                W&L                       NT    2:26.19    2  
      31.70   37.38   38.53   38.58                                
  5 Laura Walton              19 Centre               2:10.72    2:26.24    1  
      30.62   35.92   39.14   40.56                                
  6 Stephanie Lenox           19 Centre               2:33.26    2:41.80  
      34.33   39.61   42.71   45.15                                
 
Event 13  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winston Stagg                W&L                       NT    2:02.83    9  
      28.59   32.33   30.84   31.07                                
  2 Hunter Owen               20 Centre               1:54.28    2:07.14    4  
      28.33   32.52   32.71   33.58                                
 -- Josh Gonzalez                W&L                       NT   X2:05.96  
      28.01   31.02   31.16   35.77                                
 -- Jonathan Giesen              W&L                       NT   X2:09.90  
      28.33   32.61   33.67   35.29                                
 
Event 14  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meredith Angel            21 Centre                 23.42      25.40    9  
  2 Colleen Maggard           19 Centre                 24.27      25.76    4  
  3 Izzy Brassfield              W&L                    25.68      26.05    3  
  4 Shannon Wofford           18 Centre                    NT      26.32    2  
  5 Sarah Simpson                W&L                    25.00      26.36    1  
  6 Becky Guynn                  W&L                    25.88      27.26  
 -- Evyn White                18 Centre                    NT     X26.90  
 -- Ana McMurtry              20 Centre                 26.39     X27.46  
 -- Heather Battenberg        21 Centre                 27.36     X28.75  
 
Event 15  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nick Talluri                 W&L                       NT      22.08    9  
  2 Wayde Marsh                  W&L                       NT      23.12    4  
  3 Seth Boone                19 Centre                 24.02      23.13    3  
  4 Matt Kaufman              21 Centre                 21.97      23.68    2  
  5 Stuart Cowley             18 Centre                    NT      24.19    1  
 -- Ian Dexter                   W&L                       NT     X23.19  
 
Event 16  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colleen Maggard           19 Centre                 52.51      55.23    9  
      26.72   28.51                                                
  2 Shannon Wofford           18 Centre                    NT      57.16    4  
      27.57   29.59                                                
  3 Sadie Allen               22 Centre                 54.51      57.21    3  
      27.60   29.61                                                
  4 Sarah Simpson                W&L                    54.57      57.38    2  
      27.56   29.82                                                
  5 Izzy Brassfield              W&L                    57.46      57.79    1  
      27.65   30.14                                                
  6 Jenna Worsham                W&L                    54.91      58.74  
      27.92   30.82                                                
 -- Christianna Parell        19 Centre                    NT     X59.84  
      28.72   31.12                                                
 -- Stephanie Lenox           19 Centre               1:00.98   X1:03.04  
      30.00   33.04                                                
 
Event 17  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nick Talluri                 W&L                       NT      49.01    9  
      24.04   24.97                                                
  2 Will Jenkins              21 Centre                 50.06      51.83    4  
      25.14   26.69                                                
  3 Stuart Cowley             18 Centre                    NT      52.32    3  
      25.03   27.29                                                
  4 Matt Kaufman              21 Centre                 48.45      52.50    2  
      25.35   27.15                                                
 -- Brian Stirling               W&L                       NT     X50.23  
      24.36   25.87                                                
 -- Rick Sykes                   W&L                       NT     X51.60  
      24.47   27.13                                                
 -- Kevin McErlean               W&L                       NT     X53.30  
      25.10   28.20                                                
 -- Dorsey Terry                 W&L                       NT     X54.20  
      25.65   28.55                                                
 
Event 18  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katie Salvati                W&L                  2:13.20    2:17.48    9  
      32.42   34.17   35.48   35.41                                
  2 Chelsea Doyle             18 Centre                    NT    2:20.38    4  
      33.15   35.20   36.28   35.75                                
  3 Brielle Weinstein            W&L                  2:13.57    2:21.86    3  
      34.12   36.34   36.07   35.33                                
  4 Trinity Hochstetler       19 Centre               2:11.69    2:22.55    2  
      33.82   36.37   37.21   35.15                                
  5 Ann McCampbell               W&L                  2:22.86    2:23.68    1  
      34.07   36.23   36.73   36.65                                
  6 Amber Lyvers              21 Centre               2:10.79    2:30.39  
      36.37   38.04   38.44   37.54                                
 
Event 19  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christopher Washnock         W&L                       NT    2:00.44    9  
      27.93   30.24   31.20   31.07                                
  2 Aaron Edwards             19 Centre               1:55.54    2:10.17    4  
      29.94   32.52   33.81   33.90                                
  3 Shawn Malony              20 Centre               2:06.65    2:12.58    3  
      31.82   33.48   33.89   33.39                                
  4 Nick Thompson             21 Centre               2:12.81    2:14.49    2  
      30.99   33.79   34.74   34.97                                
 -- Wayde Marsh                  W&L                       NT   X2:06.61  
      28.94   31.43   33.03   33.21                                
 -- Will Ericson                 W&L                       NT   X2:08.43  
      29.70   32.84   33.79   32.10                                
 
Event 20  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tayllor Vetter            18 Centre                    NT    2:38.47    9  
      36.87   40.33   40.21   41.06                                
  2 Melissa Smith             18 Centre                    NT    2:38.74    4  
      36.93   41.03   40.77   40.01                                
  3 Lynn Bazzel                  W&L                  2:30.32    2:39.01    3  
      35.83   39.83   40.97   42.38                                
  4 Megan Bock                   W&L                  2:36.90    2:39.75    2  
      34.83   40.47   42.09   42.36                                
  5 Erin Schwartz                W&L                  2:33.11    2:40.88    1  
      37.18   41.58   41.90   40.22                                
  6 Janna Miller              21 Centre               2:31.46    2:46.37  
      37.70   41.76   43.08   43.83                                
 
Event 21  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ian Childers                 W&L                       NT    2:21.56    9  
      32.45   36.03   36.39   36.69                                
  2 Nathan Kwan               19 Centre               2:31.30    2:28.35    4  
      33.61   37.97   38.87   37.90                                
 -- Bradley Harder               W&L                       NT   X2:27.14  
      32.68   37.77   38.38   38.31                                
 -- Robert Grattan               W&L                       NT   X2:27.33  
      33.53   38.71   38.25   36.84                                
 
Event 22  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elizabeth Starnes            W&L                  5:13.10    5:30.43    9  
      30.34   33.16   33.74   34.13   33.69   33.97   33.65   33.51
      33.57   30.67                                                
  2 Sandra Gregor             18 Centre                    NT    5:30.47    4  
      30.12   32.97   33.50   33.56   33.41   33.53   33.55   33.84
      33.55   32.44                                                
  3 Sadie Allen               22 Centre               5:20.08    5:33.43    3  
      31.85   33.42   32.93   33.15   33.64   33.82   33.56   33.86
      33.62   33.58                                                
  4 Rachel Mensch                W&L                  5:37.63    5:41.22    2  
      31.11   34.20   34.64   34.86   34.93   34.88   34.65   34.83
      34.27   32.85                                                
  5 Tess Hayden                  W&L                  5:14.71    5:46.28    1  
      31.02   34.34   34.41   34.90   35.08   35.38   35.53   35.49
      35.51   34.62                                                
  6 Rachel Wilhoit            21 Centre               5:38.17    6:01.76  
      32.49   35.77   36.54   37.00   36.87   36.66   36.79   36.90
      36.68   36.06                                                
 
Event 23  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brent Bowman              20 Centre               4:38.87    5:06.70    9  
      29.19   31.97   31.65   31.65   31.06   30.97   30.97   31.38
      29.63   28.23                                                
  2 Brandon Wilder               W&L                       NT    5:10.58    4  
      28.63   31.50   31.45   32.03   31.54   31.68   31.05   31.39
      30.92   30.39                                                
  3 Will Jenkins              21 Centre               4:43.87    5:17.69    3  
      30.86   32.53   32.60   32.54   31.73   32.73   32.98   30.81
      30.61   30.30                                                
  4 Jamey Price               22 Centre               5:04.81    5:23.16    2  
      29.25   32.56   32.20   32.14   32.38   32.65   32.89   32.75
      33.29   33.05                                                
 -- Jonathan Giesen              W&L                       NT   X5:10.16  
      28.18   31.08   31.61   31.98   31.67   31.85   31.34   31.72
      30.64   30.09                                                
 -- Dan Austin                   W&L                       NT   X5:14.97  
      29.06   31.88   31.66   31.53   31.79   31.60   31.80   32.41
      31.86   31.38                                                
 
Event 24  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laura Walton              19 Centre                 57.97    1:02.97    9  
      29.70   33.27                                                
  2 Katelyn Haase             18 Centre                    NT    1:04.15    4  
      30.07   34.08                                                
  3 Delaney Rolfe                W&L                       NT    1:04.47    3  
      30.47   34.00                                                
  4 Dana Fredericks              W&L                  1:03.26    1:05.47    2  
      30.38   35.09                                                
  5 Amber Lyvers              21 Centre                 59.82    1:06.01    1  
      31.17   34.84                                                
  6 Stephanie Krasnov            W&L                  1:08.53    1:07.37  
      30.88   36.49                                                
 
Event 25  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunter Owen               20 Centre                 50.74      54.42    9  
      25.91   28.51                                                
  2 Brandon Barnds               W&L                       NT      58.13    4  
      26.84   31.29                                                
  3 Seth Boone                19 Centre                 56.61    1:00.74    3  
      27.95   32.79                                                
  4 George Stevens            21 Centre                 56.04    1:00.88    2  
      28.66   32.22                                                
 -- Jeffrey Stirling             W&L                       NT     X54.27  
      24.97   29.30                                                
 -- Josh Gonzalez                W&L                       NT     X55.43  
      25.74   29.69                                                
 -- Ryan Hanson                  W&L                       NT     X56.60  
      25.57   31.03                                                
 -- Dorsey Terry                 W&L                       NT     X57.65  
      25.91   31.74                                                
 
Event 26  Women 200 Yard Mixed Stroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Andrea Seffens               W&L                       NT   X2:21.74  
      33.52   36.14   36.34   35.74                                
 -- Joanie Hudak                 W&L                       NT   X2:22.17  
      34.64   36.30   35.90   35.33                                
 -- Krista Camp                  W&L                       NT   X2:22.32  
      34.65   36.43   36.46   34.78                                
 -- Teresa Soley                 W&L                       NT   X2:25.51  
      31.63   35.79   43.48   34.61                                
 -- Kate Gibbs                   W&L                       NT   X2:43.40  
      35.97   42.02   41.67   43.74                                
 -- Claire Moryan                W&L                       NT   X2:48.89  
      38.25   42.51   43.74   44.39                                
 
Event 27  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenna Worsham                W&L                  2:12.60    2:22.10    9  
      30.81   37.94   41.85   31.50                                
  2 Brittany Ross                W&L                  2:25.63    2:22.67    4  
      30.89   37.08   42.36   32.34                                
  3 Megan Bock                   W&L                  2:21.50    2:23.66    3  
      31.02   38.04   41.54   33.06                                
  4 Ana McMurtry              20 Centre               2:18.92    2:24.49    2  
      31.06   37.21   42.98   33.24                                
  5 Alice Fleet               21 Centre               2:20.68    2:26.87    1  
      31.73   37.68   43.99   33.47                                
 -- Laura Walton              19 Centre               2:18.45   X2:28.97  
      30.13   37.46   45.41   35.97                                
 
Event 28  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aaron Edwards             19 Centre               1:56.05    2:08.89    9  
      27.44   32.93   39.17   29.35                                
  2 Shawn Malony              20 Centre               2:05.09    2:09.78    4  
      28.46   33.96   38.09   29.27                                
  3 Kevin Corn                   W&L                       NT    2:11.77    3  
      27.59   35.78   38.45   29.95                                
 -- Ryan Hanson                  W&L                       NT   X2:12.95  
      27.48   34.43   38.94   32.10                                
 -- Jeffrey Stirling             W&L                       NT   X2:18.02  
      27.65   36.86   41.84   31.67                                
 
Event 29  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washington and Lee  'A'                           1:38.17    1:43.67   11  
     1) Dana Fredericks                 2) Izzy Brassfield                
     3) Sarah Simpson                   4) Jenna Worsham                  
       26.51    25.60    25.79    25.77                                    
  2 Washington and Lee  'B'                                NT    1:49.97    4  
     1) Becky Guynn                     2) Delaney Rolfe                  
     3) Teresa Soley                    4) Rachel Mensch                  
       27.63    27.03    28.56    26.75                                    
  3 Centre College  'C'                                    NT    1:53.39    2  
     1) Rachel Wilhoit 21               2) Katie Kurzendoerfer 18         
     3) Janna Miller 21                 4) Heather Battenberg 21          
       29.75    27.55    28.24    27.85                                    
  4 Washington and Lee  'C'                                NT   x1:55.11  
     1) Rachel Pityk                    2) Andrea Seffens                 
     3) Joanie Hudak                    4) Kate Gibbs                     
       28.72    28.13    27.60    30.66                                    
 -- Centre College  'A'                               1:36.62   X1:43.15  
     1) Meredith Angel 21               2) Shannon Wofford 18             
     3) Sandra Gregor 18                4) Trinity Hochstetler 19         
       25.57    25.74    26.47    25.37                                    
 -- Centre College  'B'                                    NT   X1:45.89  
     1) Christianna Parell 19           2) Evyn White 18                  
     3) Katelyn Haase 18                4) Chelsea Doyle 18               
       26.91    26.02    26.56    26.40                                    
 
Event 30  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Centre College  'A'                               1:26.03    1:33.10   11  
     1) Will Jenkins 21                 2) Brent Bowman 20                
     3) Stuart Cowley 18                4) Matt Kaufman 21                
       24.13    22.78    23.06    23.13                                    
  2 Washington and Lee  'B'                                NT    1:33.40    4  
     1) Ian Dexter                      2) Bradley Harder                 
     3) Brian Stirling                  4) Jeffrey Stirling               
       23.65    23.78    22.67    23.30                                    
  3 Centre College  'B'                                    NT    1:34.90    2  
     1) Hunter Owen 20                  2) Seth Boone 19                  
     3) Shawn Malony 20                 4) Jamey Price 22                 
       23.38    23.66    24.44    23.42                                    
 -- Washington and Lee  'A'                                NT   X1:29.84  
     1) Nick Talluri                    2) Brandon Barnds                 
     3) Wayde Marsh                     4) Rick Sykes                     
       22.17    22.08    22.99    22.60                                    
 -- Washington and Lee  'C'                                NT   X1:35.03  
     1) Josh Gonzalez                   2) Dorsey Terry                   
     3) Jonathan Giesen                 4) Dan Austin                     
       23.30    24.44    23.14    24.15